گروه آموزشی تربیت بدنی

دانشگاه خیام در یک نگاه
۰۵۱-۳۵۱۵۶
گروه آموزشی تربیت بدنی
دانشگاه خیام / گروه آموزشی تربیت بدنیتعریف گروه آموزشی تربیت بدنی دانشگاه خیام 
رشته علوم ورزشی, علمی است که با محوریت موضوع حرکت  به آموزش و پرورش ابعاد وجودی انسان  در زمینه های جسمانی, روانی, مدیریتی و جامعه شناختی می پردازد.هدف از این رشته تربیت افرادی کارآمدو متخصص در حیطه های علمی ورزش  وفعالیت بدنی است که با  دانش خود گام های موثری در موضوعات مختلف آموزشی,  پژوهشی, برنامه ریزی  و راهنمایی علم ورزش  بردارند.

فضای ورزشی دانشگاه خیام
سالن ورزشی خیام یک سالن ورزشی چند منظوره به مساحت 1500 متر مربع با امکانات کامل است که تمامی فعالیت های تخصصی واحدهای عملی در رشته فیزیولوژی و علوم زیستی وهمچنین گروه عمومی  ومسابقات ورزشی بین دانشگاهی وداخلی دانشگاه که به مناسبت های مختلف برگزار می گردد را پوشش می دهد.
گروه آموزشی تربیت بدنی دانشگاه خیام در حال حاضر دارای یک مجوز در رشته تربیت بدنی با گرایش علوم زیستی در مقطع کارشناسی پیوسته می باشد که شامل 20واحد عمومی و 112 واحد اختصاصی است. حدود 30درصد از واحدهای اختصاصی  بصورت عملی و مابقی بصورت تئوری ارائه می گردد. همچنین دانشکده دارای  گروه تربیت بدنی عمومی نیز می باشد. اولین دوره پذیرش این دانشجویان نیمسال اول مهر ماه 95 صورت پذیرفت. دروس تئوری وعملی این گروه را اساتید با تجربه ارائه مینمایند.
مرکز تربیت بدنی عمومی در دو بخش خواهران و برادران مشغول فعالیت می باشد که سالانه کلیه واحدهای تربیت بدنی عمومی (1) و (2) را جهت کلیه دانشجویان دانشگاه خیام در تمام رشته های تحصیلی ارائه  می نماید. 

فعالیت های فوق برنامه
برگزاری کلاس های آموزشی شنا در هر دو نیمسال
اردوهای تفریحی ورزشی
شرکت در المپیاد های ورزشی دانشگاهی در دانشگاه بیرجند ارومیه سمنان و تهران ومشهد
المپیاد های دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی غیر دولتی
کسب مقام های برتر در استان وکشور در رشته های شنا، بدمینتون، والیبال، بسکتبال خواهران وبرادران

امکانات  ورزشی سالن ترببیت بدنی
سکوی تماشا گران
اسکور بورد
سیستم صوتی
تشک های تاتمی، حلقه هولا هوپ ،توپ های جم بال،  تخته استپ ،دمبل،  کش های بدن سازی
بسکتبال آموزشی  و حرفه ای 
مانع دومیدانی


ثبت توسط : مرکز آمار، اطلاعات و امور رایانه ای تعداد بازدید : ۱۶۷۲۶ مشاهده نسخه چاپی اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی