افتخارات دانشگاه خیام

دانشگاه خیام در یک نگاه
۰۵۱-۳۵۱۵۶
افتخارات دانشگاه خیام
دانشگاه خیام / افتخارات دانشگاه خیام

-اعضا هیئت موسس و هیئت امناء این دانشگاه از برجسته ترین اعضا هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد بوده و در بین آنها چهره های ماندگار و اساتید نمونه کشوری وجود دارند.

-دانشگاه خیام دارای تمام ارگان های قانونی ( هیئت موسس- هیئت امناء – ریاست) بوده و به عنوان اولین دانشگاه غیر دولتی ایران در سال 1371 نسبت به پذیرش دانشجو اقدام نموده است.

- تعداد زیادی کتاب توسط اعضا هیئت علمی این دانشگاه تالیف و یا ترجمه شده و به چاپ رسیده است.

-اغلب اعضا هیئت علمی این دانشگاه جزو هیئت موسس و هیئت مدیره انجمن های علمی کشور می باشند که جزو افتخارات بزرگ این دانشگاه است.

-تعداد مقالات علمی اعضا هیئت علمی این دانشگاه از مرز 600 مقاله گذشته که آمار بسیار جالبی برای یک دانشگاه با عمر 25 ساله است.

-بخش قابل توجهی از بودجه دانشگاه به فعالیت های پژوهشی اختصاص دارد که صرف خرید کتاب ، چاپ کتاب ، پاداش مقالات ، سفرهای علمی اساتید و دانشجویان و شرکت در کنفرانس ها می گردد. قبولی فارغ التحصیلان این دانشگاه در مقاطع بالاتر همیشه چشمگیر بوده و این دانشگاه در این مورد دارای بالاترین قبولی در مقاطع بعدی است. فارغ التحصیلان این دانشگاه اغلب در دانشگاههای معتبر دولتی ایران (دانشگاه شریف- دانشگاه تهران- دانشگاه امیرکبیر و فردوسی مشهد) پذیرفته شده اند. چاپ کتاب: چاپ کتاب نیز بطور جدی در دستور کار دانشگاه قرار دارد. تالیف و ترجمه های متعددی توسط اعضاء هیئت علمی این دانشگاه به چاپ رسیده است. ثبت اختراع: در مورد ثبت اختراع تاکنون این دانشگاه موفق شده دو اختراع را به ثبت برساند. افتخارات اجرایی این دانشگاه نیز بازتاب وسیعی داشته است. حداقل 40 طرح اجرایی توسط محققین و پژوهشگران دانشگاه خیام تاکنون انجام شده است. در سال 92 این دانشگاه موفق به کسب عنوان برترین دانشگاه غیردولتی ایران گردید که در سمینار معاونان آموزشی دانشگاههای دولتی ایران مورد تقدیر و موفق به دریافت لوح گردید. افتخارات ورزشی: در مورد افتخارات ورزشی در المپیادهای ورزشی دانشگاههای ایران به طور کامل شرکت می نماید و عناوین قهرمانی قابل توجهی را کسب نموده است.

دانشجویان ارجمند ورودی سال تحصیلی 97-96 بسیار خرسندم که در این روزهای آغاز تلاش دانشگاه که مقارن با توفیق شما در پذیرفته شدن در این محیط دل انگیز است را به والدین ارجمندتان و خودتان تهنیت بگویم. با توفیقات الهی چند سال از بهترین ایام زندگی را در کنار هم خواهیم گذراند. ایامی که نتیجه آن موجب مباهات و سبب عزت و سعادت است که آنرا هم اکنون شاهدیم. امروز که با دلی آکنده از امیدها، آرزوها و خواسته های دلپذیر قدم به دانشگاه میگذارید نتیجه ثمربخش تلاش ها و زحمات شما می باشد و زندگی خود و خانواده تان را تبلور خواهید بخشید. بعنوان رئیس دانشگاه همراه همکاران پرتلاش و سخت کوش هرچه را در توان داشتیم و داریم به کار گرفته ایم تا دانشگاهی که قدم به آن گذاشتید امروز به عنوان دانشگاهی در تارک دیگر دانشگاهها هم چون خورشیدی درخشان و پرتلالو را همه جا گسترده است. بعنوان دانشگاه ممتاز، دانشگاهی که در سطح بندی وزارت علوم، تحقیقات سطح اول را به خود اختصاص داده است. تعداد رشته های این دانشگاه از پنجاه رشته فزونی گرفته و عده دانشجویان به بیش از پنج هزار نفر افزایش یافته است، امکانات آموزشی، رفاهی و دانشجویی رشد و پیشرفت چشم گیری پیدا کرده است. دانشگاهی که امروز در زمره دانشجویان آن هستید اعتبار و جایگاه خاصی در میان دیگر دانشگاهها یافته که هم برای شما و هم برای مسئولان آن موجب مباهات و سربلندی و افتخار است: در پرتو این پیشرفت ها که توفیق مطلوبی نصیب شده قبل از هر چیز و هرکس مرهون بزرگواریها و توجهات خاص والدین محترم و اساتید ارجمندتان هستید. آرزو می کنم راه درست و خدا پسندانه ای را که پیش گرفته اید ادامه دهید تا باز هم شاهد توفیقات بیشتری برای شما باشیم. 
ثبت توسط : مرکز آمار، اطلاعات و امور رایانه ای تعداد بازدید : ۲۳۹۳۵ مشاهده نسخه چاپی اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی