گروه های آموزشی دانشگاه خیام - گروه آموزشی حسابداری و مدیریت

دانشگاه خیام در یک نگاه
۰۵۱-۳۵۱۵۶
گروه آموزشی حسابداری و مدیریت
حمید راعی
مربی
گروه آموزشی حسابداری و مدیریت
  h.reaee
معرفی

رشته حسابداری دانشکده براساس مصوبات وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با هدف تامین متخصصان مورد نیاز کشور در امر برنامه ریزی و نظارت بر عملیات مالی و حسابداری موسسات دولتی و خصوصی تاسیس شده است. نیاز گسترده کشور به منابع مالی، کارشناسان حسابداری و حسابرسی، اهمیت کنترل دقیق و مضاعف تأمین اطلاعات مالی صحیح و به موقع و قابل اتکاء برای تصمیم گیری ها و نیز طراحی و اجرای الگوهای پیشرفته حسابداری، از جمله دلایل تاسیس این رشته است.

معرفی رشته مدیریت بازرگانی
هدف از این رشته عبارت است از آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمانهای بازرگانی، افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت مسائل مبتنی به مدیریت، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به هر یک از این مسائل، ارزیابی راه حلهای مختلف در مورد هر مسأله و تصمیم گیری و اجرای تصمیمات متخذه. در این دوره دانشجویان با فراگیری نظریه های نوین مدیریت بازرگانی قادر خواهند شد تا به عنوان محقق به پژوهش پرداخته و با تجزیه و تحلیل تخصصی مسائل مدیریتی به اداره موفقیت آمیز سازمان ها کمک نمایند.این گرایش از قدیمی ترین گرایش های مدیریت است که کار خود را در سال 1333 به موجب عقد قرارداد بین دانشگاه تهران و دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به منظور تربیت مدیران برای اداره سازمانهای دولتی و خصوصی، در دانشکده حقوق دانشگاه تهران با همکاری گروهی از اساتید آمریکایی آغاز کرد. سپس این رشته در مقاطع و گرایش های مختلف و در دانشگاههای گوناگون کشور گسترش یافته و همینک در غالب دانشگاههای دولتی، آزاد و پیام نور ارائه می گردد.فارغ التحصیلان این رشته به خوبی می توانند در سطح مدیران اجرایی در سازمانهای بازرگانی، صنعتی و دولتی به کار اشتغال ورزند و یا در سمت مشاور مدیریت انجام وظیفه نمایند. انتظار می رود این فارغ التحصیلان پس از کسب تجربیات کافی بتوانند مسئولیتهای بیشتری را در سطوح بالای سازمان عهده دار شوند. علاوه بر این، فارغ التحصیلان این دوره می توانند در کارهای پژوهشی و تحقیقاتی که امروز در موسسات بزرگ از اهمیت زیادی برخوردار است، مشغول بکار شوند.برخی از مشاغل مربوط به این رشته عبارتند از: مشاغل مرتبط با بازاریابی در سطح مختلف از بازاریاب تا مدیر بازاریابی، فعالیت در بخش برند یا تحقیقات بازار شرکتها، واحد فروش سازمان ها، فعالیت در حوزه بازرگانی بین الملل (صادرات و واردات کالا)، فعالیت در حوزه بیمه، تجارت الکترونیک ، امور مالی و بانکداری.

معرفی رشته مدیریت مالی :

هدف از تشکیل این دوره اموزش نیروی انسانی متخصص شرکتهای دولتی و خصوصی است. در این دوره دانشجویان با تئوریهای نوین مدیریت مالی و کاربرد ان آشنا خواهند شد.شرکت کنندگان در این دوره، علاوه بر اشنایی با مسائل نظری دانش مدیریت مالی با زمینه های نوین در این رشته و جایگاه آن در عرصه عمل اشنا خواهند شد. افزایش قدرت تحلیل امور کاربردی با استفاده از افته های کاربردی از ویژگی های این دوره می باشد.فارغ التحصیلان این رشته با تسلط به مباحث تئوری مدیریت مالی می توانند در حوزه های مختلفی همچون سرمایه گذاری و بانکداری و بیمه و مدیریت ریسک و مهندسی مالی (ارایه روشهای نوین مالی)، تامین مالی و اعتباری و ... و در پستهای مرتبط سازمانی ازجمله معاونت مالی (در مفهوم جدید آن ) و معاونت سرمایه گذاری و تامین مالی اعتبارات مالی در بانکها و ارزیابی اقتصادی پروژه ها و شرکتهای سرمایه گذاری و بورس اوراق بهادار و غیره مشغول بکار شوند. این رشته در حال حاضر دارای آینده شغلی بسیار مناسبی می باشد. امکان ادامه تحصیل در این رشته تا مقطع دکترا وجود دارد.

اعضای هیات علمی
  اطلاعیه مختص این گروه آموزشی ثبت نشده است.
جهت دریافت چارت درسی هر رشته تحصیلی بر روی آن کلیک فرمایید.

کارشناسی ارشد

کارشناسی

کارشناسی ناپیوسته

کاردانی

سمینارها و جلسات دفاع مشاهده آرشیو
 • بررسی رابطه بین مدیریت سود و فاصله انتظارات حسابرس

  ارائه دهنده : حسین مختاری
  استاد راهنما : دکتر مهدی صالحی
  زمان دفاع : پنجشنبه 1398/11/24 ساعت 12:01
  محل دفاع : ساختمان شماره 1. کلاس 110
 • بررسی رابطه بین سنگر گیری مدیریت بر ارزش نقدی و محافظه‌کاری حسابداری با در نظر گرفتن نقش سهامداران کنترلی

  ارائه دهنده : مجید نخ فروش
  استاد راهنما : دکتر مهدی صالحی
  زمان دفاع : پنجشنبه 1398/11/24 ساعت 11:00
  محل دفاع : ساختمان شماره 1، کلاس 110
 • بررسی رابطه بین رقابت، هزینه های اختصاصی گزارش گری مالی با قابلیت مقایسه‌پذیری

  ارائه دهنده : حسین میری
  استاد راهنما : دکتر مهدی صالحی
  زمان دفاع : يکشنبه 1398/11/20 ساعت 16:00
  محل دفاع : ساختمان شماره 1، کلاس 110
 • بررسی رابطه بین خودشیفتگی مدیران و حسابرس با ثبات تیم مدیریت، خرید اظهار نظر حسابرس و عملکرد نسبی شرکت

  ارائه دهنده : صفورا روحی
  استاد راهنما : آقای دکتر مهدی صالحی
  زمان دفاع : پنجشنبه 1398/10/05 ساعت 10:00
  محل دفاع : ساختمان مرکزی، کلاس 110
خبری مختص این گروه آموزشی ثبت نشده است.
فایل های آموزشی و نرم افزار های کاربردی
نرم افزاری در این گروه آموزشی ثبت نشده است.
رویدادهای پیش روآرشیو کامل رویدادها