کتابخانه دانشگاه خیام

لطفا تا بارگذاری کامل وبسایت کمی صبر کنید ...
دانشگاه خیام در یک نگاه
۰۵۱-۳۵۱۵۶
کتابخانه دانشگاه خیام
دانشگاه خیام / کتابخانه دانشگاه خیامکتابخانه دانشگاه خيام در سال 1371 همزمان با تاسيس موسسه آموزش عالي خيام شروع به كار كرده است. اين كتابخانه با يك سالن كتابخانه مركزي كار خود را شروع كرد و اينك با تأسيس دانشكده مهندسي و علوم پايه به دو كتابخانه مركزي و دانشكده مهندسي گسترش يافته است. هم اكنون اين دو كتابخانه در بخشهاي مختلف خدمات متنوعي را به دانشجويان ارائه مي نمايد.

تعداد کل منابع  چاپی کتابخانه 27988 نسخه است که 6500 نسخه کتاب  لاتین و 21488 نسخه کتاب فارسی است و تعداد منابع الکترونیکی 29200عنوان است.
بخش پایان نامه 

سال 1389 با همت کتابداران متخصص بخش پایان نامه ها  به صورت بخشی کارآمد و فعال ایجاد شد . و قابل استفاده دانشجویان رشته های مختلف است.

        پايان نامه هاي كارشناسي معماري: 1002 عنوان

        پايان نامه هاي ارشد رياضي : 204 عنوان

        پايان نامه هاي ارشد فيزيك: 91 عنوان


بخش مرجع

این بخش شامل منابع فارسی و لاتین است که عبارتند از: دایره المعارف ها، واژه نامه ها، کتابشناسی ها، زندگینامه ها، سالنامه ها، راهنماها، اطلسها و .....

این منابع می توانند اطلاعات لازم را در مرحله ی نخست در اختیار مراجعه کننده قرار دهد . هدف از فعالیت های این بخش پاسخگویی به سوالات مراجعین و متخصصین در یافتن منابع و مطالب مناسب جهت انجام پژوهش و همچنین آموزش استفاده کنندگان در جهت چگونگی استفاده صحیح و بهینه از منابع مرجع است . تعداد کتاب های بخش مرجع عبارتند از  350 نسخه کتاب فارسی و 450 نسخه کتاب لاتین است.
بخش سمعی و بصری

این بخش دارای لوح های فشرده :

بعضی از کتب موجود در مخزن کتابخانه مرکزی که دارای لوح فشرده هستند 

تعداد 4000 عنوان کتاب های صوتی

در کتابخانه مرکزی جزوه های نابینایان گردآوری شده و فایل صوتی آن توسط کتابخانه تهیه و تحویل دانشجو می گردد.

کتابخانه مهندسی


بخش پروژه  ها

    تعداد پروژه  ها :  1187عنوان

    پروژه های کارشناسی نرم افزار کامپیوتر

    پروژه های کارشناسی سخت افزار کامپیوتر

    پروژه های کارشناسی مکانیک

    پروژه های کارشناسی مخابرات

پروژه های کارشناسی فناوری اطلاعات


بخش نشریات

     گروه آموزشي صنايع:    ماهنامه كنترل كيفيت

     گروه آموزشي مكانيك:     مهندسي مكانيك

     گروه آموزشي مخابرات : ماهنامه دنياي مخابرات و ارتباطات

     گروه آموزشي كامپيوتر :  ماهنامه بزرگراه رايانه- علوم و مهندسي كامپيوتر- ماهنامه دنيای کامپيوتر و ارتباطات

     گروه آموزشي رياضي :  بولتن انجمن رياضي ايران- فصلنامه رشد آموزش رياضي- دو فصلنامه نشر رياضي

     گروه آموزشي آمار :    خبرنامه انجمن آمار ايران- انديشه آماري- پژوهشنامه انجمن آمار ايران

     گروه آموزشی عمران:  ماهنامه راه و ساختمان
معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي

    با توجه به افزایش روز افزون اطلاعات و تغییر در محمل های اطلاعاتی بخش اطلاع رسانی جهت پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی اعضا و مراجعین با بهره گیری از پایگاههای اطلاعاتی فارسی و لاتین این مهم را به انجام می رساند و با عضویت 826پایگاه اطلاعاتی لاتین و 5 پایگاه اطلاعاتی فارسی از طریق قراردادی با دانشگاه فردوسی و شرکت نسک آور  و شرکت فالینوس (مگاپیپر) این نیاز فراهم شد.

  

بانك اطلاعات مقالات فارسي:

    www.magiran.com

    www.irandoc.ac.ir

    ww.sid.ir

    www.civilica.com

    www.ricest.ac.ir


پایگاه پایگاه های اطلاعاتی 

 دانشجویان محترم برای دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی ( مقالات فارسی و لاتین ، کنفرانسها،  کتاب های الکترونیکی) به آدرس زیر مراجعه کنید:

منابع علمی مگاپیپر به نشانی http://khayyam.megapaper.ir 

برای استفاده از این سایت ابتدا به کتابخانه مراجعه نمایید ،  نام کاربری و کلمه عبور  بگیرید.

مشخصات کلی آن به شرح زیر است:

سیستم جستجوی منابع دیجیتال (Orca Search) امکان جستجو در بیش از ۸۲ میلیون رکورد منابع دیجیتال شامل ۱۰ نوع مدرک را ایجاد میکند، که مهمترین آنها عبارتند از: مقالات ژورنالی لاتین  (Journal Article)، مقالات کنفرانسی  (Conference Paper)، کتابها (eBook)  و نیز فصلهای کتاب، (Book Chapter)، و استانداردهای صنعتی، پایان نامه ها (Thesis) مقالات فارسی و گزارشها (Reports)

از این تعداد منابع بیش از ۶۵ میلیون رکورد مربو رکورد مربوط به مقالات ژورنالی، بیش از ۳ میلیون رکورد مربوط به مقالات کنفرانسی و ۸ میلیون رکورد آن مربوط به منابع دیجیتال کتابها و فصلهای آن بوده است. همچنین بیش از ۲۵۰ هزار رکورد متعلق به استانداردهای علمی صنعتی است که امکان جستجوی این منابع از میان بیش از ۴,۰۰۰ ناشر، در این پایگاه وجود دارد.

امکان جستجو در پایگاه بر اساس: عنوان، نویسنده (گان)، شناسه های مختلف دیجیتال (DOI- PMID-ISSN-ISBN) و نیز کلیدواژگان وجود دارد.

از سویی دیگر، امکان محدود کردن (Filter) نتایج جستجو بر حسب متغیرهای متنوعی از جمله: نوع مدرک (Type)، موضوع (Category)، سال انتشار (Year)، ناشر(Publisher) و موسسه/انجمن علمی (Funder Name) وجود دارد.

جستجو در این منابع در کسری از ثانیه انجام می ‏شود.

در بخش مدیران پایگاه (مربوط به سرویس گیرندگان) امکانات متنوعی مربوط به وضعیت کاربران و گزارش هایی که مربوط به وضعیت درخواستهای آنهاست، وجود دارد.

رکورد منابع دیجیتال 37/311/643    تعداد پایگاه ها و انجمن های علمی 826  

 رکورد مقالات ژورنالی 29/715/190 

رکورد کتابهای دیجیتال 657/562ثبت توسط : مرکز آمار، اطلاعات و امور رایانه ای تعداد بازدید : ۵۱۰۰ مشاهده نسخه چاپی اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی